DEŇ DETÍ

 

Milí rodičia, chceme sa s Vami podeliť o fotografie z „ MDD – týždeň plný zábavy“. Začali sme s činnosťami výtvarnými, pohybovými v triedach a očakávali sme deň detí. Veľký deň detí sa začal sľubom športovca a veselo sme pokračovali spevom, tancom, športovými hrami. Niektorí rodičia nás milo prekvapili krásnymi košeľami a šiltovkami od pani Vonsovej, ako aj výborný koláč od pani Tatarkovej ktorý deťom veľmi chutil za čo im pekne ďakujeme. Tiež nám pomáhali žiačky 9. triedy základnej školy ktoré sa s deťmi zabávali a bolo nám všetkým veselo.

 

 

 

 

 

 

Deň matiek v škôlke

 

 

 

 

Radosti i starosti zimy


Prvé zimné mesiace nám dopriali veľa snehu, silný mráz, vietor, chlad, ktorý išiel pod kožu... Bŕ, ale deti z MŠ si vychutnávali každodenné šmýkanie na lopároch, brodenie sa v hlbokom snehu, guľovačku, stavanie snehuliakov, vytváranie „anjelov“ do snehu, kotúľanie sa dolu zasneženým briežkom, či prechádzky zimnou prírodou.
 

 

 

Maškarný ples

 

 

Besiedka - vianočná

 

Advent je obdobie príprav na Vianoce, počas ktorého sa naše príbytky napĺňajú sladkou vôňou koláčikov, radosťou detí a láskou. Nie je nič krajšie ako žiariace detské očká! Preto sme v materskej škole s pomocou rodičov a našich usilovných škôlkárov napiekli sladké medovníčky, ktorých vôňa priviedla do škôlky svätého Mikuláša s anjelom. S ich príchodom tváre detí žiarili očakávaním a radosťou z darčekov, za ktoré deti svätému Mikulášovi poďakovali a dali mu darček v podobe básničiek a piesní. Na záver adventného obdobia si naše Lienočky pripravili krátku vianočnú besiedku pre svojich milovaných rodičov, aby rozžiarili ich srdcia aj oči a vyčarili na ich tvárach široký úsmev plný radosti a lásky.